16 Ocak 2009 Cuma

CALDERON 'OY'ULDU

Madrid'de beklenen oldu ve Calderon istifa etti. Bugün olağanüstü olarak toplanan yönetim kurulu toplantısında durum değerlendirmesi yapan Ramon Calderon önceki gün Marca gazetesinin haberiyle başlayan "Hayali üyeler ile seçildi" baskılarına dayanamadı ve kulüp bu konu ile ilgili soruşturma açmasına rağmen görevinden istifa etti. Fotoğraftaki gibi bir süre kimsenin yüzüne bakamaz.
Ramon Calderon'un yeniden seçilme planları yaptığı ve üyelerden bu sefer tam güvenoyu almak istediği belritiliyor. İspanya'da futbol kamooyu Real Madrid'de yaşanan gelişmelere kilitlenmiş durumda. Bu gelişmenin olabileceği konusunda Marca ve AS gazeteleri ise sabah saatlerinden itibaren flaş puntolarıyla haberler yayınlıyordu.

IBISEVIC NAZARA GELDİ

Hoffenheim'de Vedat İbiseviç şoku yaşanıyor. Golcü futbolcunun ameliyat olacağı ve sezonun ikinci yarısının tamamında oynamma riski bulunduğu belirtildi. Boşnak golcüye bir anlamda nazar değdi. İbiseviç ilk yarıda harika bir performans sergilemişti. Attığı 18 golle Avrupa'nın gol kralı durumunda. Hatta Almanların efsane ismi Gerd Müller de, 40 golle kendisine ait olan Bundesliga'da bir sezonda en fazla gol atma rekorunu İbiseviç'in kırabileceğini söylemişti. İbiseviç böylece peşinde olan Bayer Münih'i de üzmüş oldu. Hoffenheim, Obasi - Den Baba - İbiseviç üçlüsünden en skorer olanı kaybetti. Alman Basını, Hoffenheim'ın Varonin'in gelmesiyle Hertha Berlin'deki popülaleritesini yitiren Pantelic'i kadrosuna katmak istediğini yazıyor.