24 Aralık 2008 Çarşamba

İSTİKRAR

İki fotoğraf arsındaki fark nedir?
Aslında cevap çok açık, Real Madrid Calderon başkanlığında hiç üçlü poz veremedi. Yani istikrarı bir türlü yakalayamadı. Laporta Rijkaard'a ilk yılında inanılmaz sabır göstermişti. Alınan kötü sonuçlara rağmen Rijkaard'ın arkasında olduğunu belirtmişti. Ancak bu ''Hocanın arkasındayım'' sözü Türkiye'deki gibi değil, yani gerçekten Hollandalıya sahip çıktı.
Bu sezona Guardiola yönetiminde iyi başlayamadılar ancak genç teknik adamın koltuğu hiç tartışılmadı. Madrid'de ise durum böyle değil, 3 hafta puan alma ''Marca'' hemen hoca arayışlarına girer. Calderon başkanlığı döneminde Capello ve Bernd Schuster'i gönderdi. İki teknik adam da takımı şampiyon yapmasına rağmen görevlerine son verildi. Juande Ramos'un Madrid'de pek fazla kalacağını düşünmüyorum.
Bizde Yıldırım Demirören neyse, Real Madrid'de Roman Calderon öyle, her sezon bir hoca gönderiyor.

ARSENAL VE SAKATLAR

Şanssızlık Arsenal'in yakasını bir türlü bırakmıyor. Bu şanssız süreç 1 yıl önce Rosicky'nin sakatlığıyla başlamıştı. Rosicky hala sahalara dönemedi. Bir anlamda Galatasaray'da Linderoth'un durumu neyse, o da öyle işte. Ardından geçtiğimiz sezonun ikinci yarısındaki Birmingham'lı Martin Taylor'ın darbesiyle ayağı kırılan Eduardo bu listeye eklendi. Şubat ayında sakatlanmıştı Hırvat golcü, doktorlar ''6 ay sonra sahalara döner'' dediler ancak 8 ay oldu Eduardo hala ortalarda yok. Bu sezon ise zaman zaman Adebayor sakatlandı ancak Togo'lu golcünün sakatlığı fazla uzun sürmedi. Kasım ayında ise İngiltere'nin Almanya ile oynayacağı hazırlık maçı öncesi Milli takım kampında The Walcott sakatlandı. Omzu çıkan genç futbolcunun Şubat ayından önce sahalara dönmesi zor görünüyor.
Arsen Wengere'i şok eden en son haber ise yeni kaptan Fabregas'dan geldi. Liverpool maçında Xabi Alonso ile girdiği mücadelede sağ dizinden sakatlanan Cesh'in 4 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Arsene Wenger bu olayı ''Büyük kayıp'' olarak değerlendiriyor. Avrupa'nın bana göre en iyi teknik direktörüdür Arsene Wenger, futbol bilgisi tartışılmaz. Ancak 1996 yılında gittiği Londra'ya şansını götürmeyi unuttuğu da bir gerçek..

BECKHAM MILANO'DA

David Beckham Milano gecelerine hızlı bir giriş yapmış.

ASLANTEPE


İşte Galatasaray'ın yeni stadı'nın son hali...

ŞAMPİYON BOCA JUNIORS

Arjantin Şampiyonu Boca Juniors. Ezeli rakipleri Rıver Plate için çok kötü geçen bir sezonu şampiyon olarak bitirdiler. İlginçtir ki Tigre, Boca ve san Lorenzo 36 puanla ligi bitirmişlerdi. Bu takımın kendi aralarında oynadığı maçlarda yine eşitlik bozulmadı. 3 takım da 1'er galibiyet aldı ancak Boca Junıors sadece 1 averaj farkla kupayı kaldırdı. Maçın ilk yarsını izlerken uyuya kalmışım ancak çok da güzel bir ikinci yarı olmamış. Çok fazla bir şey kaçırmamışım. Maradona yine tribündeydi. Arjantin'de bugünlerde ''En mutlu insan kim? diye anket yapılsa, Riverlılar hariç herkes oyunu Maradona'ya verir her halde..