12 Haziran 2009 Cuma

PARİS ÜZERİNDEN MADRID'E GİTTİ


Cristiano Ronaldo şu sıralar şüphesiz Dünya'nın gündemini en çok meşgul eden kişilerden biri...
Dünya'nın en pahalı futbolcusu, ama bu onun umrunda değil. Los Angelas'ta tatilini yapıyor. Transfer işleriyle menajeri ilgileniyor. Portekizli'nin yanındaki de Paris Hilton, 24 saatte bir sevgili değiştiren Paris, bu kez Ronaldo'yu gözüne kestirmiş. Bizim ki de halinden memnun. Ronaldo'nun seneye İspanya basınından çekeceği var. Buradan Mehmet Topuz'a bağlamak istiyorum. Senede 15 - 20 gün tatilin var, onu da transfer yüzünden kendine de, bize de zehir ettin. Bırak menajerine transferinle o ilgilensin.

KISMET BUGÜNEYMİŞ

Bir ön liberoya ihtiyaç duyan Galatasaray, Milan'la yolları ayırmak üzere olan Frank Rijkaard'a yönelir. Dönemin başkanı Alp Yalman, "Rijkaard bizim için çok uygun. Peşindeyiz" diye konuşur ve transfere yeşil ışık yakar. Yalman hatta işi bir adım daha öteye götürür ve artık bir Dünya yıldızı haline gelmiş olan 31 yaşındaki Rijkaard için teknik direktör Feldkamp'ın fikrini sorar. Feldkamp doğal olarak olumlu rapor vermesine rağmen, Galatasaray bir diğer yıldız Matthaeus'ü da takibe alır. Haberi yazan da muhabir abilerimizden Süleyman Rodop...

Sabah Gazetesi'nin üstün teknolojisiyle Rijkaard'a Galatasaray forması giydirmesi işe yaramamıştır. 1993 yazında Galatasaray Rijkaard'ı kadrosuna katamaz. Milan'la bağlarını koparan Rijkaard, Ajax'a geri dönüp iki yıl daha futbol oynamaya devam eder ve sarı-kırmızılı orta sahanın bir diğer adayı Lothar Matthaeus 2000 yılına kadar Bayern Münih'te oynar. Frank Rijkaard'ın yolu Florya'ya tam 16 yıl sonra bu sefer teknik direktör olarak düşecektir.

GÜNÜN SÖZÜ ACETO'DAN


''Topun sahibi çocuk dünyanın her yerinde kaleye geçmiyor''