14 Ağustos 2009 Cuma

PREMIER LİG BAŞLIYOR


Premier Lig'de 2009 - 2010 sezonu heyecanı başlıyor. Her ne kadar Christiano Ronaldo'suz bir sezon bizi beklese de, geride kalan yıldızlarıyla yine heyecan verici bir lig olacaktır. Alex Ferguson geçtiğimiz günlerde Manchester City için ilk 4'e bile giremez desede, bu sezon gözler city'nin üzerinde olacak. Tevez, Adebayor ve Robinho'lu forvet hattı, beni şimdiden heyecanlandırıyor. Ancak Araplar böylesine yatırım yaparken, takımın başında Mark Hugges'i tutmalarına şaşırdım doğrusu,,, Galli çok şanslı, Dünya'da kaç teknik adama böyle bir fırsat gelir. Manchester'ın gözde takımı United tabiki ligin yine en büyük favorisi, zaten Ferguson da bunu inkar etmiyor. Dün yaptığı açıklamada, üst üste 4. kez şampiyonluğa ulaşacaklarını söyledi.

Arsenal yine yetiştirip satan kulüp olarak dikkat çekti. Kolo Toure ve Adebayor'u City'ye sattılar. Vermaalen dışında çok önemli bir transferleri yok. Bizde Trabzonspor neyse, Ada'da Arsenal o, bu sezon şampiyonluk şansları yok denecek kadar az görünüyor.

Her sezon flaş isimleri kadrosuna katan Chelsea, bu sezon Yuri Zhirkov dışında önemli bir transfer yapmadı ama Rus futbolcu da şüphesiz son yılllarda mevkisinin en iyisi durumunda,, Londra ekibinde Ancelotti'nin nasıl bir taktiksel performans sergileyeceği de merak konusu...

Geçen sezonu iyi götürmesine rağmen şampiyonluğu yine Manchester United'a kaptıran Liverpool ise daha çok oyuncu satan taraf oldu. Arbeloa Ve Xabi Alonso Real Madrid'in yolunu tuttu. En önemli transferleri olan Aquilani için Roma'ya 18 milyon Euro ödediler. Bu sezon ilk 3'te yerleri garanti...

DONOVAN DOMUZ GRİBİ OLDU


Domuz gribi sonunda Landon Donovan'ı da bulaştı. Meksika maçı sonrası kendisini iyi hissetmeyen ABD'li futbolcuya yapılan testler sonucunda H1N1 virüsüne rastlanmış. Üzücü bir olay tabii ama ilk değil, geçtiğimiz günlerde Manchester City'nin genç yıldızı Micah Richards da aynı virüse yakalanmıştı. Donovan yaz dönemi Beckham hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme gelmiş daha sonra İngiliz yıldızdan özür dilemişti. Acaba Beckham'ın ahını mı aldı.