10 Eylül 2009 Perşembe

11 ÜLKE AFRİKA BİLETİNİ ALDI

2010 DÜNYA KUPASI ELEMELERİ HEYECANI,,, DÜN AKŞAM 4 KITADA OYNANAN MAÇLARLA DEVAM ETTİ. GÜNEY AMERİKA ELEMELERİNDE PARAGUAY'A YENİLEN ARJANTİN'İN AFRİKA'YA KATILMA ŞANSI ZORA GİRDİ. TANGOCULAR BU YENİLGİYLE 1970'DEN SONRA İLK KEZ DÜNYA KUPASINA KATILAMAMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA KALIRKEN,, PARAGUAY İSE GÜNEY AMERİKA ELEMELERİNDE BREZİLYA'NIN ARDINDAN AFRİKA BİLETİNİ ALAN 2. TAKIM OLDU.

AVRUPA KITASINDA İSE HIRVATİSTAN'I FARKLI YENEREK EURO 2008 ELEMELERİNİN RÖVANŞINI ALAN CAPELLO YÖNETİMİNDEKİ İNGİLTERE, AFRİKA'YA KATILMAYI GARANTİLEDİ. TÜRKİYE'NİN BULUNDUĞU 5. GRUPTA MÜCADELE EDEN VE İNGİLİZLER GİBİ 8 DE YAPAN İSPANYA DA 2010 DÜNYA KUPASINA KATILMA HAKKI KAZANDI. AVRUPA'DA 8 MAÇI KAYIPSIZ GEÇEN BİR DİĞER ÜLKE DE HOLLANDA,, PORTAKALLAR DA RENKLİ TARAFTARLARIYLA 2010'DA AFRİKA'DA BOY GÖSTERECEK.
SON DÜNYA ŞAMPİYONU İTALYA'DA YOLUNA YENİLGİSİZ DEVAM EDİYOR. 8. GRUPTA OYNADIĞI 8 MAÇTA 6 GALİBİYET 2 BERABERLİK ALAN AZZURİLERE,, KALAN 2 MAÇTA AFRİKA BİLETİ İÇİN 3 PUAN YETECEK.

KUZEY AMERİKA - KARAYİPLER ELEMELERİNDE İSE GRUP LİDERİ ABD İLE İKİNCİ SIRADAKİ MEKSİKA MATEMATİKSEL OLARAK GARANTİLEMESELERDE,, AFRİKA'YA KATILMAK İÇİN RAHAT GÖRÜNÜYORLAR.BU GRUPTA HONDURAS VE KOSTA RİKA ARASINDA İSE ÜÇÜNCÜLÜK İÇİN MÜTHİŞ BİR MÜCADELE YAŞANIYOR.

AFRİKA'DA İSE EV SAHİBİ GÜNEY AFRİKA'NIN DIŞINDA DÜNYA KUPASINI GARANTİLEYEN TEK ÜLKE GANA OLDU. 5 GRUPTA EN YAKIN RAKİBİNE 6 PUAN FARK ATAN FİLDİŞİ SAHİLLERİNE DE,, KENDİ KITASINDA DÜZENLENECEK TURNUVAYA KATILMAK İÇİN KALAN 2 MAÇTA 1 PUAN YETECEK.. AFRİKA KITASINDA 1. GRUPTA KAMERUN,, İKİNCİ GRUPTA TUNUS VE 3. GRUPTA CEZAYİR SON 2 MAÇA LİDER GİREREK,, RAKİPLERİNDEN BİR ADIM ÖNDE GÖRÜNÜYOR.

ASYA KITASINDA İSE JAPONYA, AVUSTRALYA, GÜNEY KORE VE KUZEY KORE AFRİKA BİLETİNİ ŞİMDİDEN ALDI. BU KITADAN KATILACAK DİĞER TAKIM İSE 1 VE 2. GRUBUN ÜÇÜNCÜLERİ ARASINDA OYNANACAK PLAY - OFF MAÇLARI SONUNDA BELLİ OLACAK.

AFRİKA 'YILDIZ'SIZ KALACAK

FUTBOL'DA ŞÜPHESİZ EN BÜYÜK HEYECAN DÜNYA KUPASIDIR. GÜZEL OYUNUN İZLEYİCİLERİ FUTBOLUN YILDIZLARINI İZLEMEK İÇİN BU ÖNEMLİ ORGANİZASYONU 4 GÖZLE BEKLER. DÜNYA FUTBOLUNUN ŞUAN EN ÖNEMLİ İKİ YILDIZI OLARAK GÖSTERİLEN LIONEL MESSİ VE CHRISTIANO RONALDO,, 2010'DA AFRİKA'DA OLAMAYABİLİR.

DÜNYA KUPASI GÜNEY AMERİKA ELEMELERİNDE SON İKİ MAÇINDA BREZİLYA VE PARAGUAY'A YENİLEN ARJANTİN GRUPTA 5. SIRAYA GERİLEYEREK AFRİKA ŞANSINI ZORA SOKTU. TANGOCULARIN EN ÖNEMLİ YILDIZI MESSİ BEKLENENİ VEREMEZKEN İZLEYENLERİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI. ARJANTİN,, GRUPTA KALAN 2 MAÇTA İSTEDİĞİ SONUÇLARI ALAMAZSA,,, DÜNYA KUPASI'NDA FUTBOLSEVERLER MESSİ'DEN MAHRUM KALACAK.

AVRUPA ELEMELERİ 1. GRUPTA MÜCADELE EDEN POTEKİZ'İN DE DÜNYA KUPASINA KATILMASI SON İKİ MAÇA BAĞLI... PORTELİZ 11 PUANLA GRUPTA 3.SIRADA BULUNRKEN SEZON BAŞINDA REKOR ÜCRETLE MANCHESTER UNITED'DAN REAL MADRİD'E TRANSFER OLAN CHRISTIANO RONALDO'NUN DA,, DÜNYA FUTBOLUNUN EN BÜYÜK ARENASINDA BOY GÖSTERMESİ ZOR GÖZÜKÜYOR. EN SON OYNADIĞI REKLAM FİLMİNDE FUTBOLUN KENDİSİNİ SICAK YERLERE DE,, SOĞUK YERLERE DE GÖTÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEYEN RONALDO, 2010'DA AFRİKA SICAĞINDAN MAHRUM KALABİLİR.

7 KITADA DA HAYRANLAREI BULUNANA CHRISTIANO RONALDO VE LIONEL MESSİ,, KENDİLERİNİ 4 GÖZLE BEKLEYENLERİ YARI YOLDA BIRAKABİLİR... HAZİRAN AYININ AFRİKA SICAĞINDA MESSİ VE RONALDO'NUN ŞOVUYLA SERİNLEMEK İSTEYEN FUTBOLSEVERLER,,, ARJANTİN VE PORTEKİZ'iN KALAN İKİ MAÇTA RAKİPLERİNİ YENMESİ İÇİN DUA EDECEK.